Euroforensics 2012 Adli Bilimler Konferansı ve Sergisi

31 Mart Cumartesi günü Euroforensics 2012 Adli Bilimler Konferansı ve Sergisinde, Saat 11:00’da, Fevzi Çakmak salonunda, Android Zararlı Yazılım Analizi üzerine bir sunum gerçekleştireceğim, meraklılarına duyurulur :)

Euroforensics 2012 Adli Bilimler Konferansı ve Sergisi, 29 – 31 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilecektir. EuroForensics etkinliği adli bilişim, adli tıp ve adli muhasebe ürünlerini, hizmetlerini ve konu ile ilgili tüm profesyonelleri bir araya getiren bir platformdur.

Euroforensics Konferansı esnasında adli bilişim, adli muhasebe, adli tıp ve olay yeri inceleme konularında eş zamanlı oturumlar düzenlenmektedir. Adli Bilişim oturumlarında ; bilgisayar inceleme, internet güvenliği , siber terörizm, siber güvenlik,şifre kurtarma, ses ve video inceleme, biyometri, doküman inceleme, bilgi güvenliği, istihbarat toplama , kriptoloji , mobil inceleme yer alan konulardan bazılarıdır. Adli muhasebe oturumlarında ; Hile ve suistimali önleme, internet bankacılık suistimalleri, kara para aklama, Adli Tıp oturumlarında ise DNA analizi, olay yeri inceleme yer alan konulardan bazılarıdır.

Konferans esnasında kolluk kuvvetlerine özel bir gün ayırılacaktır. Bu özel gün içerisinde ziyaretçiler görevleri ve kurumları göz önünde bulundurularak katılabilecekleri iki mikro konferans düzenlenecektir. 1. Uluslararası Siber Savaş,Terör ve Suçla Mücadele Konferansı; Mevcut siber tehditler ve önlenme stratejileri, yakın gelecekte karşılaşılabilecek siber tehditler, siber suçlardaki son trendler, offensive güvenliğin zorlukları, sosyal ağların soruşturulması ve incelenmesi konferans dahilindeki konu başlıklarından bazılarıdır. 1.Uluslararası Olay Yeri İnceleme Konferansı; Touch DNA Analizi , adli fotoğrafçılık , olay yerinin yeniden canlandırılması konferans dahilindeki konu başlıklarından bazılarıdır.

Euroforensics 2012 etkinliği T.C. Başbakanlığı TİKA (Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı), T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), ISACA Istanbul Chapter, Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEID), Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları, Bankalararası Kart Merkezi, Türkiye Bankalar Birliği ve Adli Tıp Kurumu tarafından desteklenmektedir.

Etkinliğe katılmak isteyenler [email protected] email adresine email gönderebilirler.