Kitap Hacker’ın En İyi Dostudur #2 :)

Blog yazılarımı takip edenler, güvenlik araştırmalarımda Arduino ve Raspberry Pi‘den zaman zaman faydalandığımı görmüşlerdir. Arduino gibi kartların, Raspberry Pi gibi mini bilgisayarların, nesnelerin interneti (IoT) kavramının son kullanıcıların hayatını istila ettiği son yıllarda, güvenlik uzmanlarının bilgi ve becerilerini bu alanda geliştirmeleri de kaçınılmaz bir hale gelmiştir.


Kitap Hacker’ın en iyi dostudur sözünü her platformda dile getiren bir güvenlik uzmanı olarak, Coşkun TAŞDEMİR‘in Arduino kitabını, lise veya üniversite öğrencisi olan bir Twitter takipçime çekilişle hediye etmeye karar verdim.

Çekilişe katılmak için 14 Şubat 2016 Pazar Saat 18:00‘a kadar, RF Dünyası ve Güvenlik blog yazımı @MertSARICA mention’ı ile birlikte tweetlemeniz (profili genele kapalı olanlar, tweet’in ekran görüntüsünü bana e-posta ile göndermelidirler.) yeterli olacaktır.

Arduino

Çekiliş kuralları:

  • Bir kişi, çekilişe bir defa katılabilir.
  • Çekilişe katılmak için lise veya üniversite öğrencisi olmak gerekmektedir.
  • Çekilişe, Twitter hesabımı 08.02.2016 tarihinden önce takip etmeye başlayanlar katılabilir.
  • Twitter hesabı, sahte, botnet ağında olması vb. şüpheli durumlarda çekilişe dahil edilmeyecektir.

  • Kazanan kişiye şimdiden keyifli okumalar dilerim :)

    Not: Profili genele açık olup çekilişe katılanların tweetlerini favorilere ekleyeceğim için çekilişe katılıp katılamadığınızı kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Çekiliş sonucunu, 14 Şubat tarihinden sonra Twitter hesabım üzerinden duyuracağım.

    Not: Hediye çekilişi sonuçlanmış ve Twitter hesabım üzerinden duyurulmuştur.