Pi Hediyem Var!

Yazılarımı ve Twitter hesabımı takip edenleriniz, Raspberry Pi ile çeşitli güvenlik araştırmaları ve çalışmaları yaptığımı az çok bilirler. (Bu arada Mart ayının yazısında, Raspberry Pi’yi yine başrolde göreceksiniz :)) Bu araştırmalar ve çalışmalar nedeniyle zaman içinde satın aldığımı Raspberry Pi’nin sayısı dördü bulunca, elimde bulunan 2 adet B model Raspberry Pi’yi, bilişim güvenliği ile ilgilenen ve halihazırda üniversite öğrencisi olan iki takipçime hediye etme kararı aldım.

Hediye Pi

Noter huzurunda gerçekleşmeyecek olan Raspberry Pi çekilişine katılmak isteyenlerin öncelikle onlar için hazırladığım ufak bir parola bulma oyunu başarıyla tamamlamaları gerekmektedir :). Oyuna katılmak isteyenler, burada yer alan şifreli ZIP dosyasını indirmeli ardından doğru ZIP şifresi ile paketi açmalı ve bu paketin içinde yer alan programı çalıştırdıktan sonra sorulan doğru parolayı tespit etmelidir.

Çekilişe katılmak isteyenler ise bu parolayı ve çözüm yolunu, iletişim formu üzerinden, adı, soyadı, kendini tanıtan bir yazı, okuduğu üniversite ve bölüm, varsa bilişim güvenliği üzerine yapmış olduğu çalışmaları ve Raspberry Pi ile güvenlik üzerine yapmayı düşündüğü çalışmaları anlatan bir yazı ile birlikte, 28 Şubat 2015 tarihine kadar bana iletmeleri yeterli olacaktır.

3 Mart 2015 tarihinde Raspberry Pi’yi kazanan talihliler, bu sayfa ve Twitter hesabım üzerinden duyurulacaktır.

Şimdiden güle güle ve güvenli günlerde kullanmanız dileğiyle :)