Kitap Hacker’ın En İyi Dostudur #4 :)

2016’nın Haziran ayında Mustafa ALTINKAYNAK, siber güvenlik konulu yeni kitabı üzerinde çalıştığına gerçekleştirdiğimiz bir sohbet esnasında yer vermişti. Üzerinden çok geçmeden kriptlolojiden, web uygulama güvenliğine, sistem güvenliğinden, ağ güvenliğine kadar birçok önemli başlığa da değindiği Uygulamalı Siber Güvenlik ve Hacking isimli kitabının güvenlik meraklıları için raflardaki yerini aldığını benimle paylaştı. Sağolsun bununla da yetinmeyerek tam 3 adet kitabını siz güvenlik meraklılarına çekilişle hediye etmek istediğini belirterek beni (ve eminim sizleri) oldukça mutlu etti. :)

Her daim yaptığım sunumlarda siber güvenlik üzerine yazılan Türkçe teknik kitapların, makalelerin az olduğuna dem vuran biri olarak son zamanlarda yazılan kitapların (#1) sayısının artmasını, hem güvenlik sektörü hem de bu alana ilgili duyan meraklı kişiler adına coşkuyla karşılaşıyor, elimden geldiğince kitapları bu tür çekilişlerle de duyurmaya çalışıyorum.

Çekilişe katılmak için 18 Şubat 2017 Cumartesi Saat 18:00‘a kadar, Kitap Hacker’ın En İyi Dostudur #4 :) blog yazımı @MertSARICA mention’ı ile birlikte tweetlemeniz (profili genele kapalı olanlar, tweet’in ekran görüntüsünü bana e-posta ile göndermelidirler) yeterli olacaktır.

Uygulamalı Siber Güvenlik ve Hacking
Uygulamalı Siber Güvenlik ve Hacking

Çekiliş kuralları:

  • Bir kişi, çekilişe bir defa katılabilir.
  • Çekilişe katılmak için lise veya üniversite öğrencisi olmak gerekmektedir.
  • Çekilişe, Twitter hesabımı 15.02.2017 tarihi ve öncesinde takip etmeye başlayanlar katılabilir.
  • Twitter hesabı, sahte, botnet ağında olması vb. şüpheli durumlarda çekilişe dahil edilmeyecektir.

  • Kazanan kişiye şimdiden keyifli okumalar dilerim :)

    Not: Profili genele açık olup çekilişe katılanların tweetlerini favorilere ekleyeceğim için çekilişe katılıp katılamadığınızı kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Çekiliş sonucunu, 18 Şubat tarihinden sonra Twitter hesabım üzerinden duyuracağım.

    Not: Hediye çekilişi sonuçlanmış ve Twitter hesabım üzerinden duyurulmuştur.