14 Mayıs Salı günü, İstanbul Siber Güvenlik Konferansı’nda, Saat 10:30’da, Ahmet Fethi Paşa Salon 2’de, geleneksel zararlı yazılım analizinin yanısıra ofansif anlamda komuta kontrol merkezi üzerinde yapılabilecek basit kontroller ne tür ilave bilgiler elde edilebileceğine dair Ofansif Zararlı Yazılım Analizi başlığı altında, son ayların popüler bankacılık zararlı yazılımı olan FatMal’ın örnek olarak işleneceği bir sunum gerçekleştireceğim, meraklılarına duyurulur :)

Geçtiğimiz yıllarda dünyaya damgasını vuran ve siber tehditlere karşı önemini daha çok hissettiren siber güvenlik, siber casusluk faaliyetleri, siber savaşlar ve bu alana yönelik olarak ülkelerin bütçelerinden ayırdıkları hatırı sayılır oranlara ulaşan rakamlar, siber güvenliğini bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme kavuşturmuştur.
Siber Güvenlik Konferansı’13 bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir.

Türkiye’de siber güvenlik ve açılımları konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı, bilgi ve bilinç düzeyini yükseltmeyi hedefleyen ve bu amaçla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilecek olan konferans, İstanbul Askeri Müze ve Kültür Sitesi bünyesinde bulunan Ahmet Fethi Paşa Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Siber Güvenlik Konferansı’13, bilgi güvenliği uzmanlarının, bilgisayar korsanlarının, bilgi güvenliğine meraklı olan herkesin, bilişim teknolojisi hukukçuları başta olmak üzere tüm hukukçuların, güvenlik güçlerinin ve bireylerin katılması gereken bir etkinliktir.

Siber Güvenlik Konferansı’13, Siber Güvenlik Derneği tarafından düzenlenmektedir ve 14 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Konferansa katılım ücretsiz olup kayıt yaptırılması zorunludur. Kayıt için Konferans Kayıt web sayfasının kullanılması gerekmektedir.

Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.

Show this post in PDF format