Yeni Bir İş, Yeni Bir Ben

Dile kolay, kariyerim adına başarılarla geçen ve 6 terfi sığdırabildiğim 10 koca yılın ardından, 2007 yılının Haziran ayında IBTech‘te Orta Seviye (Mid-Level) Güvenlik Uzmanı olarak başladığım görevimden geçtiğimiz hafta Teknik Lider olarak ayrıldım. 10 yılın ardından ailenizden daha fazla gördüğünüz çalışma arkadaşlarınızdan, size her daim yol gösteren ve bugün kariyerinizde belli bir noktaya gelmenizde emeği geçen tüm yöneticilerinizden ayrılmak oldukça zor oluyormuş, bunu da tecrübe etmiş oldum. Bu vesileyle başta yöneticilerim ve ekip arkadaşlarım olmak üzere tüm IBTech ve QNB Finansbank ailesine son 10 yılda Pazartesi günlerimi sendrom olmaktan çıkardığı, arkamda güzel anılar bırakmama imkan tanıdıkları için teşekkür ederim.

Mesleğine tutkuyla bağlı olup, işin mutfağında da yıllarca zaman geçirmiş bir siber güvenlik araştırmacısı olarak geçtiğimiz ay beni oldukça heyecanlandıran bir iş teklifini kabul ederek kariyerime Akbank Siber Güvenlik Merkezi (CDC) Müdürü olarak devam etme kararı aldım.

Akbank ile ilgili siber güvenlik özelinde karşılaştığınız olası şüpheli, dikkate değer durumları dilediğiniz zaman benimle de paylaşabileceğinizi hatırlatır, yeni yazılarda görüşmek dileğiyle herkese güvenli günler dilerim.

image_pdfShow this post in PDF formatimage_printPrint this page
10 comments
  1. Hakkınızda hayırlısı olsun, sizi her zaman ilgiyle takip ediyorum. Başarılarınızı gittiğiniz yere taşıyorsunuz. Umarım yeni işiniz, değerli paylaşımlarda bulunduğunuz bu sitenizden uzak tutmaz, bizi mahrum bırakmasınız.
    Gençlere örnek olma konusunda başarılarınız daim olsun.

  2. 2015’ten beri yazılarınızı okuyorum, bilişimin çeşitli alanlarında özellikle kurumsal firmalarda çalışan tecrübeli kişilerin az bir kısmı yaşadıklarını ve tecrübelerini ücretsiz bir şekilde paylaşıyor işin Türkçe kısmı böyle tabi.

    Hem yaptığınız çekilişler hem yazılar hemde yarışmalarınız için teşekkürler,ilerde olurda yıllar sonra bu alanda uzmanlaşırsam mümkünse ziyaretinize gelirim :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like
Read More

e-Devlet Hacklendi mi?

If you are looking for an English version of this article, please visit here. Öncelikle yazının sonunda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, “Hayır, hack-len-me-di!” Peki bu durumda vatandaş olarak rahat bir nefes alabilir misiniz ? Maalesef hayır. Bunun sebebini de yazının devamında okuyabilirsiniz. Zaman zaman hortlayan “e-Devlet Hacklendi!”, “e-Devlet verileri çalındı!”, “85…
Read More
Read More

WhatsApp Dolandırıcıları

If you are looking for an English version of this article, please visit here. Başlangıç Son günlerde hemen hemen WhatsApp uygulaması kullanan herkesi rahatsız eden yabancı cep telefonu numaralarından gelen çağrılardan, mesajlardan ben de yakın zamanda nasibimi aldım ve tabii ki diğer dolandırıcılıklarla ilgili yazılarımda (Kripto Para Dolandırıcıları, LinkedIn Dolandırıcıları,…
Read More
Read More

LinkedIn Dolandırıcıları

If you are looking for an English version of this article, please visit here. Uzun yıllardan beri sosyal ağları ve medyayı etkin kullanan bir siber güvenlik araştırmacısı olarak bağlantılarım arasında yer alanlarınız özellikle hafta içi LinkedIn ve Twitter üzerinden okuduğum ve beğendiğim siber güvenlik makalelerini, haberleri paylaştıklarımı farkediyorlardır. Twitter hesabımın…
Read More
Read More

Profilime Kim Baktı?

If you are looking for an English version of this article, please visit here. 23 Eylül 2020 tarihinde Twitter’da siber güvenlik ile ilgili haberlere göz gezdirirken gündem olan başlıklarda #profilimekimbaktı etiketi dikkatimi çekti. Beni oldukça şüphelendiren bu etiketin gündem olmasının arkasında yatan sebebi bulmak için bu etiketi paylaşan hesaplara göz…
Read More