29 Mart Cuma günü Euroforensics 2013 Adli Bilimler Konferansı ve Sergisinde, Saat 13:00’da, Trend Micro konferans salonunda, geleneksel zararlı yazılım analizinin yanısıra ofansif anlamda komuta kontrol merkezi üzerinde yapılabilecek basit kontroller ile ne tür ilave bilgiler elde edilebileceğine dair Ofansif Zararlı Yazılım Analizi başlığı altında bir sunum gerçekleştireceğim, meraklılarına duyurulur :)

Euroforensics 2013, Dördüncü Uluslararası Adli Bilimler, Siber Güvenlik ve Gözetim Teknolojileri Konferansı ve Sergisi esnasında; Adli Bilişim, Siber Güvenlik, İstihbarat & Gözetim Teknolojileri, Olay Yeri İnceleme, Adli Tıp, Suistimalin Önlenmesi ve Beyaz Yakalı Suçları ile Mücadele Teknikleri ile ilgili konu başlıkları, dünya çapında tanınmış uzmanlarca ele alınacak aynı zamanda bu alanlarda ürün ve çözümler sergilenecektir.

4 yıl içerisinde EuroForensics bölgedeki en itibarlı adli bilimler etkinliği haline gelmiştir. Böylece çok sayıda karar mercii konumunda ki kişilerin yanı sıra alanında uzman konuşmacıları çekmekte ve katılımcılara eşsiz network fırsatları sağlamaktadır.

Ziyaretçilerin %80’ninden fazlası yerli ve yabancı kolluk kuvvetleri ve kamu kurumları temsilcilerinden oluşmaktadır. Ana ziyaretçi kitlemizi adli bilişim uzmanları, siber suçlarla mücadele eden profesyoneller, olay yeri inceleme uzmanları, laboratuvar uzmanları, istihbarat toplama profesyonelleri, hile ve suistimal ile mücadele eden uzmanlar, kolluk kuvvetlerinin çeşitli birimlerinin temsilcileri, adli muhasebeciler, bankaların ve büyük kuyruluşların araştırma birimlerinin temsilcileri, beyaz yakalı suçları araştırmacıları, akademisyenler ve öğrencilerden oluşturmaktadır.

EuroForensics 2012, 40 farklı ülkeden yaklaşık 3,000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Destekleyen kuruluşlar arasında, T.C. Başbakanlık, T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü, TUBITAK, Pakistan Ulusal Adli Bilimler İdaresi, Bankalararası Kart Merkezi, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Etik ve İtibar Derneği, ISACA, Türkiye Adli Tıp Kurulu yer almaktadır

Alanında uzman, yerli ve yabancı 95 konuşmacı konferans sunumları ve panellerinde yer almışlardır.

Etkinlik esnasında iki özel, mikro konferans gerçekleştirilmiştir. EGM Kriminal Polis Labarotuvarlarının resmi desteği ile “Birinci Uluslararası Olay Yeri İnceleme Konferansı” vesadece belli kamu kurumlarının ve kolluk kuvvetleri temsilcilerinin katılımına açık “Birinci Uluslararası Siber Savaş, Terör ve Suçla Mücadele Konferansı”.

EuroForensics Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Asya ve Amerika’dan uzman ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.

Show this post in PDF format