Günümüz dünyasında siber tehditler inanılmaz boyutlara ulaşmış, şirketlerin ve devletlerin bu konuya yatırımı artmıştır. Bireylerin kişisel verileri hedef alınırken, şirketler için daha büyük riskler doğmakta gizlilik ihlalleri, iş kaybı, hizmet kesintisi yaşanmaktadır. Devlet için daha derin ve sancılı süreçler oluşmaktadır.

Neredeyse tüm yaşamın bir ekrana sığabildiği günümüz dünyasında; ülke sınırlarının belirsizleşmesi, eskiden olsa iç sorun olarak algılanabilecek meseleler üzerinde, anında dünyanın dört bir yanından yorumların yapılabilmesi mümkün hale geldi. Wikileaks belgelerinin ya da eski bir güvenlik uzmanının bir ülkenin sırlarını ifşa edebilmesinin özellikle devletler nezdinde, artık yepyeni güvenlik sorunlarıyla uğraşılması anlamına geldiği bir dünyadan bahsediyoruz.

Bu koşullar göz önüne alındığında Dünyaya damgasını vuran ve Siber tehditlere karşı önemini daha çok hissettiren siber güvenlik, siber casus yetiştirme politikaları, siber savaşlar ve bu alana yönelik olarak ülkelerin bütçelerinden ayırdıkları hatırı sayılır oranlara ulaşan rakamlar, bilgi güvenliğini bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme kavuşturmuştur.

25 – 26 Mayıs tarihlerinde bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmak amacıyla düzenlenen CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı‘nda ben de 25 Mayıs Perşembe günü saat 14:00’da Tuzak Sistemler ile Hacker Avı başlıklı bir sunum yapacağım.

Etkinliğe kayıt ücretsiz olup konuşmacılar, program ve kayıt ile ilgili detaylı bilgiler için Cypsec‘in resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik meraklıları ile yavru vatanımızda görüşmek dileğiyle ;)

Show this post in PDF format