Her ne kadar günümüzde istismar kodu geliştirmek, modern işletim sistemleri sayesinde oldukça zorlaşmış ve apayrı bir uzmanlık gerektiriyor olsa da, sızma testlerinden, güvenlik zafiyeti araştırmalarına ve zararlı yazılım analizine kadar siber güvenliğin farklı uzmanlık alanlarında da istismar kodu geliştirilmesine yönelik temel bilgi, son yıllarda analiz adına bir gereksinim haline gelmiştir. Bu alanda elimizin altında yabancı birçok kaynak olsa da yerli kaynak eksikliğini gören Alparslan Akyıldız bu defa karşımıza Exploit Geliştirme 101 kitabı ile çıkarak, istismar kodu geliştirme adımlarını merak edenlerinin merakını gidermeyi amaçlamış. Sağolsun daha önce olduğu gibi siz güvenlik meraklılarına da unutmayarak hediye çekilişi için bir tane de bana göndermiş. :)

Exploit Gelistirme 101

Çekilişe katılmak için 19 Mart 2017 Pazar Saat 18:00‘a kadar, Kitap Hacker’ın En İyi Dostudur #6 :) blog yazımı @MertSARICA mention’ı ile birlikte tweetlemeniz (profili genele kapalı olanlar, tweet’in ekran görüntüsünü bana e-posta ile göndermelidirler) yeterli olacaktır.

Çekiliş kuralları:

  • Bir kişi, çekilişe bir defa katılabilir.
  • Çekilişe, Twitter hesabımı 16.03.2017 tarihi ve öncesinde takip etmeye başlayanlar katılabilir.
  • Twitter hesabı, sahte, botnet ağında olması vb. şüpheli durumlarda çekilişe dahil edilmeyecektir.

  • Kazanan kişiye şimdiden keyifli okumalar dilerim :)

    Not: Profili genele açık olup çekilişe katılanların tweetlerini favorilere ekleyeceğim için çekilişe katılıp katılamadığınızı kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Çekiliş sonucunu, 19 Mart tarihinden sonra Twitter hesabım üzerinden duyuracağım.

    Not: Hediye çekilişi sonuçlanmış ve Twitter hesabım üzerinden duyurulmuştur.

    Show this post in PDF format