If you are looking for an English version of this writing, please visit here.

Yaklaşık 3 ay önce sosyal medya hesaplarımdan ve blogumdan kariyerime yurt dışında devam etme kararı aldığımı paylaşmıştım. Aldığım bu karar doğrultusunda Amerika’daki küçük işletmelere saatlik Sanal CISO (vCISO) danışmanlığı vermek için çeşitli iş görüşmeleri gerçekleştiriyordum. Bu görüşmelerden biri de beni ben yapan blogumun hayata geçmesinde emeği ve desteği olan, siber güvenlik dünyasına olan yadsınamaz katkıları, yol göstericiliği, çalışkanlığı ve başarıları ile tüm sektöre örnek olan sevgili Huzeyfe ÖNAL ile oldu.

Bu görüşme esnasında siber tehdit istihbaratı alanında faaliyet gösteren, Gartner isimli önde gelen araştırma ve danışma kuruluşunun EASM üreticisi olarak önerdiği ve son zamanlarda BlueBleed gibi keşfettiği kritik zafiyetlerle de yabancı medyada adını duyuran, kendisinin de CEO’su ve kurucu ortağı olduğu SOCRadar firması olarak tüm danışmanlık saatlerime talip olduklarını iletti.

Hem kendisi ile hem de hızla büyüyen, başarılı bir siber güvenlik firmasının çatısı altında çalışacak olmanın verdiği motivasyon ile tekliflerini kabul ettiğimi ve kariyer hayatıma bundan sonra SOCRadar şirketinde Strateji Başkanı olarak devam edeceğimi sizlerle de paylaşmak istedim.

Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle herkese güvenli günler dilerim.

SOCRadar

Show this post in PDF format