Bildiğiniz üzere 2009 yılından bu yana her ay bir blog yazısı yazmaya ve bilgi güvenliği farkındalığına katkıda bulunmaya çalışıyorum. Bu zamana dek yazdığım blog yazılarının sayısının 140’ı aşmış olmasının altında yatan en büyük faktörlerden biri de sizlerden gelen olumlu geri dönüşler diyebilirim. Bloguma, yazılarıma göstermiş olduğunuz yakın ve yoğun ilgi için teşekkür etmekle birlikte, blogumun istatistiklerine baktığımda farklı sektörlerde yer alan kurumlardan da ziyaretçilerimin olması, bilgi güvenliği farkındalığı adına beni oldukça mutlu ediyor.

Yazılarımın yakından, beğeniyle (yorumların yalancısıyım :)) takip ediliyor olması da kimi zaman bana farklı fırsatlar (Intel Security Focus Güvenlik Konferansı, Black Hat USA 2015 Konferansı) sunuyor. Fırsatların yanı sıra blogum için zaman zaman reklam teklifleri aldığım da oluyor. Bloguma reklam vermek isteyenlerin güvenlik ürünü geliştiricisi, üreticisi veya hizmet sağlayıcısı olmasını şart koşan, Şoray kanunları olan bir blogger olarak ziyaretçilerimi rahatsız edebilecek, ürünlerine veya hizmetlerine inanmadığım bir firmanın reklamını almamaya dikkat ediyorum. Ayrıca sadece kullandığı, yakından tanıdığı ürünlerden söz eden ve bu konuda oldukça seçici davranan, bağımsız bir güvenlik uzmanı olduğum için de, potansiyel reklam gelirlerini bir kenara atıp, güvenlik araştırmaları için yaptığım harcamaları her daim kendi cebimden karşılıyorum. (Sponsoru eksik olmayan “Pi Hediyem Var” oyunları hariç diyelim :))

2016 Ocak ayı itibariyle aldığı yatırımla merkezini Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyan NormShield‘ın, Türkiye operasyonlarını yürüten NRS Siber Güvenlik firmasından Mart ayında gelen reklam teklifi beni oldukça mutlu etti. Neydi bu reklam teklifi diye soracak olursanız, 1 yıllık blog reklamı karşılığında bilgiye her daim aç olan bu güvenlik uzmanına, dünyaca ünlü Black Hat USA konferansına giriş bileti hediye etme teklifinde bulundular. Ürünlerini yakından tanıyan ve kullanan bir güvenlik uzmanı olarak beni oldukça sevindiren bu teklifi hiç düşünmeden kabul ederek, huzurunuzda bloguma yıllar sonra ilk resmi reklamı aldığımı ve Black Hat USA 2016’ya NormShield forması ile katılacak olmamın verdiği bu mutluluğu sizlerle paylaşmak istedim. :)

Black Hat USA 2016
Black Hat USA 2016

Show this post in PDF format