19 Kasım 2009 tarihinde, Huzeyfe ÖNAL‘ın teşvik etmesi üzerine (sağolsun) yazmaya başladığım blogum, bugün itibariyle 5. yılını doldurmuş bulunuyor. Bu vesileyle 5. yıl adına birkaç satır karalamak istiyorum.

5 senede neler yaptım/yapıyorum/yapmaya çalışıyorum ?

Hayatın doğal akışı nedeniyle 5 sene önceye kıyasla yeni yazılar/çalışmalar için ayırabildiğim süre yıllar içinde azalmış olsa da, çocukluğumdan bu yana içimdeki bitmek tükenmek bilmeyen birşeylerin (çocukluğumun oyuncak arabaları, bugünün uygulamaları, zararlı yazılımları) içini açma, kurcalama güdüsü sayesinde araştırmaya, yazmaya, bilgi güvenliği farkındalığını arttırmaya azimle devam ediyorum.

Yazılara ilave olarak imkanım el verdiği sürece davet edildiğim üniversiteleri ziyaret ederek öğrencilere mesleğimi tanıtmaya, bu yolda ilerlemek isteyenleri doğru bir şekilde yönlendirmeye gayret ediyorum.

Eskiden yokluğunu çok hissettiğim siber güvenlik konferanslarını, etkinliklerini, duyurarak, katılarak, sunum yaparak desteklemek için elimden geleni yapıyorum.

Sizlerden gelen çok sayıda e-postayı özenle yanıtlamaya çalışıyorum.

5 sene sonunda kimlere teşekkür etmek istiyorum ?

Hoşgörüsü için bilgisayar başında geçirdiğim uzun zamanlarda, “ya bilgisayar, ya ben!” demeyen eşime,
Beni her daim destekleyen, Pazartesi günlerini sendroma dönüştürmeyen tüm çalışma arkadaşlarıma, yöneticilerime ve işverenime,
Miskin, üşengeç ama motive bu korsanı araştırmaya ve yazmaya teşvik eden, yeri geldiğinde de haklı olarak eleştiren sizlere, canıgönülden teşekkürler!

Bu zamana dek yazdıklarımın birileri için faydalı olduğu ümidiyle ve “bilgi güçtür, paylaşıldıkça artar” mottosuyla, nice yeni yazılarda görüşmek üzere herkese güvenli günler dilerim :)

Show this post in PDF format