2011 yılından bu yana, davet edildiğim üniversitelerde öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirdiğim ve artık bir klasik haline gelmiş olan Sızma Testi Uzmanlığı / Ethical Hacker ve Kariyer başlıklı sunumumda, hem kurum adına hem de bireysel gelişim adına siber güvenlik eğitimi almanın da altını önemle çiziyor, eğitimlerin çoğunlukla pahalı olması nedeniyle işveren desteğinin de bir o kadar önemli olduğunu önemle vurguluyorum.

Eğitim konusunda arayış içinde olanlardan ise çoğu zaman “X firmasının sızma testi eğitimi, beyaz şapkalı hacker eğitimi nasıl ? Tavsiye eder misiniz ?” sorusu ile karşılaşıyor ve tamamına yakınını yanıtlarken, hangi kurumdan alınırsa alınsın, eğitmenin o alandaki tecrübelerine bakılarak o eğitimin tercih edilmesi gerektiği öğütünde bulunuyorum. Bunun sebebi ise eğer eğitmen, verdiği eğitim konusunda bilfiil çalışıyor ise size iş hayatından elde ettiği deneyim ve tecrübelerini de paylaşarak, kitaplarda kolay kolay bulamayacağınız paha biçilmez bilgileri aktarabilecektir.

Bu zamana dek yeri geldiğinde kendi imkanlarımla yeri geldiğinde sponsor firmaların desteği ile siber güvenlik meraklılarına çekiliş ile Raspberry Pi, kitap, aksesuar hediye etmiş bir güvenlik uzmanı olarak, ücretli bir siber güvenlik eğitimini bir siber güvenlik meraklısına hediye edebilmek, hayallerimden bir tanesiydi.

Hem yetkin kadrosu ile siber güvenlik alanında verdiği danışmanlıklar, hizmetler ile hem de öğrencilere, siber güvenlik meraklılarına verdiği ücretsiz eğitimler, düzenlediği siber kamplar, etkinlikler (IstSec, NetSec vs.), sponsor olduğu Pi Hediyem Var oyunları ile sosyal sorumluluk adına da her daim saygımı kazanmış olan Bilgi Güvenliği Akademisi (BGA) firması ile yine bir sosyal sorumluluk çalışması adına uzun zamandan beri yazışıyordum. Ne mutlu ki bir hediye için bütçemi fazlasıyla aşan Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi‘ni, siber güvenlik meraklısı bir kişiye hediye etme konusunda sonunda kendilerinden destek alabildim. :) (Tüm eğitmenleri birbirinden değerli olsa da, olur da eğitmen olarak Ozan UÇAR‘a denk gelirseniz eğitimde uçup kaçıp, sınırları fazlasıyla zorlayacacağınız konusunda sizi önceden uyarmış olayım. :))

Certified Ethical Hacker

4 Mayıs Perşembe günü saat 13:30’da, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenlenecek olan Istanbul Bilgi Güvenliği Konferansı’nda (IstSec) gerçekleştireceğim Tuzak Sistem ile Hacker Avı başlık sunumumun sonunda, Twitter hesabımı (@MertSARICA) takip edip, sunumuma katılma nezaketinde bulunan bir siber güvenlik meraklısına çekiliş ile Bilgi Güvenliği Akademisi‘nin 5 günlük Beyaz Şapkalı Hacker (C.E.H) Eğitimi‘ni, ücretsiz olarak hediye edeceğim.

Destekleri için Bilgi Güvenliği Akademisi‘ne teşekkür ediyor, tüm siber güvenlik meraklılarını IstSec’e ve sunumuma bekliyorum. :)

Not: Eğitim çekilişi sonuçlanmış ve Twitter hesabım üzerinden duyurulmuştur.

Show this post in PDF format